Američki stručnjaci razjasnili dileme: Da li klima-uređaj treba da radi non-stop tokom letnjih vrućina?
Euronews pre 10 sati | Autor: Euronews Srbija

Kada termometar pređe trideseti podeok, a vrućina uđe u svaku sobu i učini život nepodnošljivim, većina nas se osloni na klimu kao na spasioca.
Ali onda počinje ona večita dilema - da li je pametnije ostaviti uređaj da radi ceo dan neprekidno, ili ga gasiti svaki put kad izađemo iz kuće pa ponovo paliti kad se vratimo? Mnogi veruju da stalno gašenje štedi struju, dok drugi strahuju da će često uključivanje oštetiti kompresor. Američki stručnjaci su sproveli nezavisne testove u realnim uslovima, koji daju prilično jasnu sliku, koja možda iznenađuje one koji su navikli na štedljivo paljenje i gašenje. Šta su






