Bivši agent CIA upozorava: Korišćenje javnog interneta je „potpuno bezumlje“
RTS pre 11 sati

Bivši oficir Centralne obaveštajne agencije (CIA) izdao je oštro upozorenje svima koji koriste javne vaj-faj mreže, nazivajući tu praksu „vrlo nebezbednom“, a on bi to učinio isključivo uz pomoć virtuelne privatne mreže (VPN).
Gotovo svako je bar jednom koristio javnu vaj-faj mrežu, bilo u tržnom centru, kafiću ili u javnom prevozu. Iako deluje bezazleno i praktično, Džejson Hanson, koji je sedam godina radio za CIA, poziva na krajnji oprez. Hanson, koji se agenciji pridružio sa 23 godine, svoje znanje je nakon napuštanja službe pretočio u knjigu Špijunske tajne koje vam mogu spasiti život i sada vodi kompaniju koja obučava ljude tehnikama samoodbrane i preživljavanja. Na osnovu svog











