Ministar Đurić u Panami: Srbija ostaje posvećena principima multilateralizma

Beta pre 3 sata

Šef srpske diplomatije Marko Đurić izjavio je večeras u Panami na  zasedanju Ministarskog saveta Asocijacije karipskih država (ACS) da Srbija ostaje posvećena principima multilateralizma i može da odgovori na izazove kroz dijalog i saradnju, saopštilo je Ministarstvo spoljnih poslova Srbije.

"Đurić je na ACS, koje se održava u Panami na panelu 'Strateška sesija: Multilateralizam kao kolektivni odgovor na globalne izazove i strateška uloga regionalnih mehanizama', poručio da Srbija ostaje čvrsto posvećena principima multilateralizma i uverena da se odgovori na savremene globalne izazove mogu graditi samo kroz dijalog, saradnju i jačanje regionalnih mehanizama", navodi se u saopštenju.

Šef srpske diplomatije je rekao da Srbija, zahvaljujući svom geografskom položaju na raskršću Evrope, predstavlja važnu tačku povezivanja različitih regiona, što otvara brojne mogućnosti za kulturnu razmenu, turizam, poslovanje i umrežavanje. 

Đurić je  podsetio je da se na EKSPO-u 2027 očekuje više od četiri miliona posetilaca i učešće više od 130 država i međunarodnih organizacija, naglasivši da će njen domet, zahvaljujući tradicionalnim i društvenim medijima, daleko prevazići njeno trajanje.

Đurić do 24. juna boravi u poseti Panami gde učestvuje na 56. Generalnoj skupštini Organizacije američkih država i 31. sastanku Saveta ministara Asocijacije karipskih država.

(Beta, 21.06.2026)

Povezane vesti »

Ključne reči

Politika, najnovije vesti »