Rekord u Subotici! Prikupljeno više od 1.400 tona smeća u akciji odvoženja kabastog otpada
Kurir pre 5 sati | Subotica.com

Tokom ovogodišnje prolećne akcije odvoženja kabastog otpada u Subotici prikupljeno je rekordnih više od 1.400 tona smeća, ali su građani kontejnere delimično koristili nenamenski, puneći ih građevinskim šutom, granjem i kućnim otpadom.
Ovo proleće donelo je najveće količine smeća do sada, čime je nadmašen prethodni rekord akcije odvoženja kabastog otpada od 1.200 tona. Iako je primarni cilj bio da se sugrađani reše krupnih stvari iz podruma, dvorišta i sa terasa, na terenu se pokazalo da je u kontejnere bacano doslovno sve. Ipak, komunalci ističu i pozitivnu stranu ove masovne akcije – tone otpada su završile na bezbednom mestu umesto u prirodi. - U akciji ovog proleća prikupili smo rekordnih











