Multilateralizam u fokusu u Panami; Đurić: Srbija je most između regiona
RTS pre 6 sati

Panama je domaćin 31. redovnog sastanka Saveta ministara Asocijacije karipskih država, u kojem Srbija ima status zemlje posmatrača. Na panelu posvećenom pitanju multilateralizma i kolektivnog odgovora na globalne izazove, srpski ministar spoljnih poslova Marko Đurić poručio je da Srbija, zahvaljujući svom geografskom položaju, predstavlja važnu tačku povezivanja različitih regiona, što otvara brojne mogućnosti za kulturnu razmenu, turizam, poslovanje i umrežavanje.
Na raskrsnici kultura i ekonomija sveta, u zemlji koja spaja Severnu i Južnu Ameriku, kao i Pacifik i Atlantik, domaćini skupa uputili su poruke o značaju povezivanja i saradnje. Budućnost Kariba, ocenjuju, biće svetlija ukoliko se bude gradila uz punu regionalnu podršku. "Živimo u vreme velikih globalnih promena. Efekti klimatskih promena, ekonomska ranjivost i društveni izazovi zahtevaju kolektivne odgovore zasnovane na akciji i efikasnoj saradnji. Cilj sastanka









