"Dug komunalnih preduzeća u Beogradu dostigao 32 milijarde dinara"
Nova pre 2 sata

Direktor Centra za lokalnu samoupravu (CLS) Nikola Jovanović izjavio je danas da je dug javnih komunalnih preduzeća u Beogradu prema dobavljačima dostigao 32 milijarde dinara u junu.
"Od ove cifre, 10 milijardi duga je preko roka, što znači da su obaveze već dospele", istakao je Jovanović u saopštenju. Naveo je da su najveći dužnici Beogradske elektrane, GSP Beograd i Beograd put, dodajući da je taj dug glavni razlog za rebalans koji se očekuje u četvrtak. "Bez reforme gradske uprave i posebno javnog komunalnog sektora u prestonici, Beogradu će biti snižena kreditna ocena i onemogućeno dalje zaduživanje i servisiranje obaveza", poručio je








