Bivši ministar pravde Južne Koreje osuđen na 25 godina zatvora

Insajder pre 7 sati  |  Tanjug
Bivši ministar pravde Južne Koreje osuđen na 25 godina zatvora

Bivši južnokorejski ministar pravde Park Sung Dže osuđen je danas na 25 godina zatvora po optužbama da je igrao ključnu ulogu u pokušaju bivšeg predsednika Jun Suk Jeola da uvede ratno stanje u toj zemlji krajem 2024. godine.

Foto: Insajder Centralni okružni sud u Seulu izrekao je kaznu nakon što je tim specijalnog tužioca Čo Eun Suka optužio bivšeg ministra da je igrao ključnu ulogu u pobuni i zloupotrebi moći nakon kratkotrajnog proglašenja ratnog stanja, prenosi Yonhap. Bivši južnokorejski predsednik Jun Suk Jeol služi doživotnu kaznu zatvora zbog proglašenja ratnog stanja u decembru 2024. godine, koje je parlament primorao da ukine u roku od nekoliko sati.

Povezane vesti »

Ključne reči

Svet, najnovije vesti »