Bivši ministar pravde Južne Koreje osuđen na 25 godina zatvora
Insajder pre 7 sati | Tanjug

Bivši južnokorejski ministar pravde Park Sung Dže osuđen je danas na 25 godina zatvora po optužbama da je igrao ključnu ulogu u pokušaju bivšeg predsednika Jun Suk Jeola da uvede ratno stanje u toj zemlji krajem 2024. godine.
Foto: Insajder Centralni okružni sud u Seulu izrekao je kaznu nakon što je tim specijalnog tužioca Čo Eun Suka optužio bivšeg ministra da je igrao ključnu ulogu u pobuni i zloupotrebi moći nakon kratkotrajnog proglašenja ratnog stanja, prenosi Yonhap. Bivši južnokorejski predsednik Jun Suk Jeol služi doživotnu kaznu zatvora zbog proglašenja ratnog stanja u decembru 2024. godine, koje je parlament primorao da ukine u roku od nekoliko sati.







