Bivši južnokorejski ministar pravde osuđen na 25 godina zatvora

Politika pre 6 sati
Bivši južnokorejski ministar pravde osuđen na 25 godina zatvora

Bivši predsednik Južne Koreje već služi doživotnu kaznu zatvora zbog proglašenja ratnog stanja u decembru 2024.

Bivši južnokorejski ministar pravde Park Sung Dže osuđen je danas na 25 godina zatvora po optužbama da je igrao ključnu ulogu u pokušaju bivšeg predsednika Jun Suk Jeola da uvede ratno stanje u toj zemlji krajem 2024. godine. Centralni okružni sud u Seulu izrekao je kaznu nakon što je tim specijalnog tužioca Čo Eun Suka optužio bivšeg ministra da je igrao ključnu ulogu u pobuni i zloupotrebi moći nakon kratkotrajnog proglašenja ratnog stanja, prenosi Jonhap. Bivši

Povezane vesti »

Ključne reči

Svet, najnovije vesti »