Alarm u Holandiji! Zbog stresa radnici masovno idu na bolovanje: Sindrom sagorevanja prazni radna mesta
Blic pre 6 sati

Od 2022. godine broj osoba koje ne rade zbog bolesti ili invaliditeta porastao je za 10%, dok je zaposlenost porasla za 4% Mladi radnici češće napuštaju posao i duže su odsutni zbog zdravstvenih problema, što dodatno opterećuje tržište rada Međunarodna kompanija za zapošljavanje Randstad upozorila je na porast broja zaposlenih koji odsustvuju sa posla zbog stresa i sindroma sagorevanja (burn-out), što dodatno opterećuje već zategnuto tržište rada u Holandiji.







