Sve više ljudi u Holandiji odsustvuje sa posla zbog stresa i sindroma izgaranja

Euronews pre 6 sati  |  Autor: Tanjug
Sve više ljudi u Holandiji odsustvuje sa posla zbog stresa i sindroma izgaranja

Međunarodna kompanija za zapošljavanje Randstad upozorila je na porast broja zaposlenih koji odsustvuju sa posla zbog stresa i sindroma izgaranja (burn-out), što dodatno opterećuje već zategnuto tržište rada u Holandiji.

Kompanija navodi da su uzroci tog trenda veliko radno opterećenje, dok simptome povezane sa stresom i sindromom izgaranja najčešće prijavljuju žene i mlađe osobe, prenosi NL Times. "To je samo po sebi zabrinjavajući trend", rekao je analitičar tržišta rada Bart van Krimpen tokom brifinga za novinare. U sektorima koji se već suočavaju sa ozbiljnim nedostatkom radne snage, poput zdravstva, obrazovanja i inženjerstva, tržište rada dodatno je zaoštreno. U kompaniji

Povezane vesti »

Ključne reči

Društvo, najnovije vesti »