Kancelarija za KiM: Otmica rudara Belaćevca bila uvod u masovno nasilje nad Srbima

Euronews pre 9 sati  |  Autor: Tanjug
Kancelarija za KiM: Otmica rudara Belaćevca bila uvod u masovno nasilje nad Srbima
Kancelarija za Kosovo i Metohiju navela je danas da je otmica devetorice radnika površinskog kopa "Belaćevac", koju su teroristi takozvane Oslobodilačke vojske Kosova izveli na današnji dan 1998. godine bila uvod u masovno nasilje nad srpskim i drugim nealbanskim civilima, koje je eskaliralo u vreme oružanih sukoba na KiM, a nažalost, u promenjenom obliku, traje do danas. U saopštenju Kancelarije je navedeno da do danas nije utvrđeno kakva je bila sudbina otetih,

Povezane vesti »

Ključne reči

Politika, najnovije vesti »