Ima li kraja IT otpuštanjima?

Netokracija pre 8 sati  |  Netokracija Srbija
Ima li kraja IT otpuštanjima?

Gašenje beogradskog studija kompanije Ubisoft, nakon gotovo deset godina rada, još jednom je otvorilo pitanje u kakvom se stanju zaista nalazi domaća IT i gejming industrija.

Oko stotinu zaposlenih ostalo je bez posla, ali ovaj slučaj nije izolovan, u prethodnim mesecima sve češće slušamo o zatvaranju kancelarija, reorganizacijama i smanjenju timova u kompanijama koje su donedavno važile za simbole rasta tehnološkog tržišta. U novoj epizodi Office Talks podkasta razgovaramo o tome šta se krije iza Ubisoftove odluke, kako su poslovni rezultati i promenjene navike igrača uticali na čitavu kompaniju i zašto gašenje jednog studija ne može

Office »

Ključne reči

Nauka & Tehnologija, najnovije vesti »