Krstić o AI spikerima na "Hepiju": Manipulacija i dovođenje u zabludu, ne postoji institucija REM-a koja će to kazniti
N1 Info pre 1 sat | N1 Beograd

Spikeri koje je generisala veštačka inteligencija, potpisani srpskim imenima, pojavili su se u vestima na televiziji "Hepi".
Profesorka FPN Aleksandra Krstić za N1 kaže da je u pitanju manipulacija kojom se dovodimo u zabludu kao gledaoci, jer nije jasno naznačeno da su likovi veštački avatari i da zapravo ne postoje, te da nema institucije REM-a koja bi to kaznila. "Mi ne bismo ni znali da oni ne postoje, dok nismo pročitali obaveštenje UNS-a u kom nas upozoravaju da to zakonom nije dozvoljeno. Svesno smo dovedeni u manipulativni položaj - našom svešću se manipuliše jer gledamo nešto












