U Beogradu obeležena 85. godišnjica nemačkog napada na SSSR 1941.

RTV pre 3 sata  |  Tanjug
U Beogradu obeležena 85. godišnjica nemačkog napada na SSSR 1941.

BEOGRAD - Delegacija Rusije na čelu sa ambasadorom Aleksandrom Bocan-Harčenkom, kao i delegacije Belorusije i Kazahstana, danas su položile vence na Spomen-groblju Oslobodilaca Beograda povodom 85. godišnjice napada nacističke Nemačke na Sovjetski Savez.

Bocan-Harčenko je rekao da taj težak period istorije mora da se pamti, ali i upozorio na mogućnost za ponavljanje takvih pokušaja jer Zapad, kako je rekao, ne želi da prihvati tada snažan Sovjetski Savez, a danas snažnu Rusiju. Bocan-Harčenko je rekao da evropski političari danas, kako se čini, ne pamte lekcije iz Drugog svetskog rata. "Bilo je prerhodnih političkih generacija u Evropi za koje je izgledalo da su dobro su naučili lekciju o našem teškom iskustvu,

Povezane vesti »

Ključne reči

Svet, najnovije vesti »