Uhapšeno šest osoba zbog sumnje da su iskorišćavali maloletnike za pornografiju i delili ga putem interneta

RTV pre 3 sata  |  RTV
Uhapšeno šest osoba zbog sumnje da su iskorišćavali maloletnike za pornografiju i delili ga putem interneta

BEOGRAD - U nastavku akcije "Armagedon“, sprovedene u okviru Evropolove akcije suzbijanja seksualne ekspoloatacije dece na internetu pod nazivom “Python”, pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave za tehniku, Službe za borbu protiv visokotehnološkog kriminala, u saradnji sa policijskim upravama u Beogradu, Novom Sadu, Zrenjaninu, Nišu, Smederevu i Boru, po nalogu Posebnog odeljenja za borbu protiv visokotehnološkog kriminala Višeg javnog tužilaštva u Beogradu, uhapsili su šest osoba, zbog

Uhapšeni su K. B. (1985), državljanin Ruske Federacije, D. V. (1963) iz Novog Sada, A. M. (1975) iz Zrenjanina, D. R. (1977) iz Aleksinca, S. F. (1994) iz Bora i N. T. (1979) iz Velike Plane. Sumnja se da su oni putem interneta, u dužem vremenskom periodu, preuzimali, čuvali i delili sadržaje nastale iskorišćavanjem dece u pornografske svrhe, na način da su preko društvenih mreža i aplikacija registrovali lažne profile predstavljajući se kao devojčice uzrasta 11 i

Povezane vesti »

Ključne reči

Hronika, najnovije vesti »