„Malo ko bi pružio šansu jednom debelom klincu sa Karaburme“: Štimac ispratio Pešića u penziju

Danas pre 1 sat  |  I. R.
„Malo ko bi pružio šansu jednom debelom klincu sa Karaburme“: Štimac ispratio Pešića u penziju

Odlazak u penziju legendarnog košarkaškog trenera Svetislava Pešića izazvao je brojne reakcije, a među najemotivnijima bila je poruka nekadašnjeg reprezentativca Srbije Vladimira Štimca koji se oglasio na društvenoj mreži X.

Štimac se prisetio svojih početaka u Crvenoj zvezdi i perioda kada ga je 2008. godine trenirao Pešić. Tada je imao 21 godinu i stigao je na Mali Kalemegdan kao talentovan, ali fizički nespreman centar. Sam je kroz šalu priznao da je bio „debeli klinac sa Karaburme“, a posebno se prisetio čuvene Pešićeve rečenice: „Jel’ voliš da ručkaš? Moraš da skineš kilažu.“ U emotivnoj objavi Štimac je otkrio da ga je Pešić svakodnevno merio, kao i da je ponekad čekao vaganje

Crvena Zvezda »

Ključne reči

Sport, najnovije vesti »