Nemci žele što ranije u penziju, a vlasti planiraju produženje radnog staža
Euronews pre 3 sata | Autor: Tanjug

Skoro polovina zaposlenih u Nemačkoj izjasnila se da želi da što pre ode u penziju, dok vlasti s druge strane planiraju produžavanje radnog staža, pokazalo je istraživanje kompanije DAK koja se bavi zdravstvenim osiguranjem.
Naime, nemačka Penziona komisija će u utorak razmatrati predlog o povećanju starosne granice za penzionisanje u skladu sa produženjem životnog veka, kao i o ukidanju prevremene penzije bez umanjenja nakon 45 godina uplaćenih doprinosa, prenosi Bild. To je u suprotnosti sa željama zaposlenih, jer prema Izveštaju o zdravlju za 2026. godinu koji je objavila kompanija DAK sve veći broj Nemaca razmatra raniji odlazak u penziju. Rezultati ankete koju je sproveo institut







