"Ne može se od žrtve praviti počinilac": Bivši reprezentativac posle 15. marta bio 21 dan u bolnici
N1 Info pre 3 sata | N1 Beograd

Nekadašnji reprezentativac Srbije u odbojci Marko Samardžić, koji je završio u bolnici nakon incidenta na protestu 15. marta 2025. godine, izjavio je, nakon navoda VJT i državnih zvaničnika da se sumnja da su studenti "planirali simulaciju upotrebe zvučnog topa" tog dana, da se ne može od žrtve praviti počinilac.
On se prvo obratio na društvenim mrežama, a za N1 kaže da je imao potrebu da javnosti ukaže ponovo šta je doživeo tog dana. "Mnogo je nekih indicija koje ne idu u pravom smeru i ne može se od žrtve praviti počinilac. Kampanja koja i dalje traje, mislim da pre svega nije ljudska, tu su bile hiljade ljudi koje su osetile to što su osetile", kaže Marko Samardžić. Mišljenja je da je bilo potrebno da se sve čuje još jednom. "Ja sam odmah posle 15. marta dao izjave,








