Drugi rebalans budžeta Beograda u tri meseca: Kako je vlast na čelu sa Šapićem dovela grad do bankrota

Nova pre 2 sata
Drugi rebalans budžeta Beograda u tri meseca: Kako je vlast na čelu sa Šapićem dovela grad do bankrota

Na sednici Skupštine grada Beograda koja je zakazana za 25. jun, po drugi put u svega tri meseca raspravljaće se o rebalansu budžeta. Dok predsednik Skupštine grada Nikola Nikodijević kaže da građanima to uopšte ne treba da bude bitno i da je do novog rebalansa došlo zbog devet milijardi neplaniranih prihoda, odbornici opozicije kao i Nikola Jovanović iz Centra za lokalnu samoupravu tvrde da to nije istina i da je Beograd blizu bankrota.

Sednica Skupštine grada Beograda zakazana je za 25. jun u 10 sati. Na dnevnom redu su, između ostalog, Predlog odluke o završnom računu budžeta Grada Beograda za 2025. godinu kao i Predlog odluke o izmeni Odluke o budžetu za 2026. godinu. Ovde treba naglasiti da je budžet Grada Beograda usvojen u decembru prošle godne, a da je pre nešto više od tri meseca usvojen prvi rebalans, kada je u gradsku kasu dodato još 3,3 milijarde dinara. “To ne treba da bude bitno

Povezane vesti »

Ključne reči

Beograd, najnovije vesti »