Vrhovni sud Španije osudio bivšeg ministra Abalosa na više od 24 godine zatvora
NIN pre 4 sati | Tanjug

Vrhovni sud Španije danas je izrekao bivšem ministru saobraćaja i lideru socijalista Hozeu Luisu Abalosu, zatvorsku kaznu od 24 godine i tri meseca zbog afere sa primanjem mita u vezi kupovine zaštitnih maski tokom pandemije kovida 2020. godine, a njegov nekadašnji savetnik Koldo Garsija osuđen je na 19 godina, preneli su španski mediji.
Abalos je takođe kažnjen i zbog nezakonitog zapošljavanja nekoliko žena u javnim kompanijama, navodi agencija Efe. Sedmočlano sudsko veće jednoglasno je odlučilo da izrekne kaznu od 19 godina zatvora i njegovom bivšem savetniku, dok je treći optuženi, biznismen Viktor de Aldama, koji je priznao da je davao mito, osuđen na četiri i po godine zatvora, ali je njegova kazna uslovna. To znači da De Aldama neće otići u zatvor pod uslovom da ne počini neko drugo krivično










