Srpski atletičari osvojili osam medalja na Prvenstvu Balkana, Milica Emini jedina "zlatna"

RTS pre 4 sati
Srpski atletičari osvojili osam medalja na Prvenstvu Balkana, Milica Emini jedina "zlatna"

Srpski atletičari ostvarili su zapažen uspeh na Prvenstvu Balkana održanom u Volosu proteklog vikenda. Tim Srbije se iz Grčke vraća sa ukupno osam medalja – jednim zlatnim, jednim srebrnim i šest bronzanih odličja, potvrdivši dobru formu pred nastavak sezone.

Najveći uspeh ostvarila je Milica Emini, koja je postala prvakinja Balkana u disciplini 100 metara sa preponama. Ona je do zlatne medalje stigla sa vremenom 13,22 sekunde. Pored individualnog uspeha, Emini je bila ključni deo ženske štafete 4x100 metara koja je takođe stigla do medalje. Štafeta u sastavu Milica Emini, Tamara Milutinović, Anja Lukić i Milana Tirnanić osvojila je bronzu sa vremenom 45.36 sekundi, postavivši novi lični rekord tima. Jedinu srebrnu

Povezane vesti »

Ključne reči

Sport, najnovije vesti »