Tramp potvrdio: Apple gradi čipove sa Intelom u SAD
Štreberi pre 4 sati

Predsednik SAD Donald Tramp zvanično je potvrdio da je Apple dogovorio saradnju sa Intel-om na projektovanju i proizvodnji čipova na američkom tlu.
Ovaj sporazum deo je šire inicijative za vraćanje poluprovodničke industrije u Ameriku. https://x.com/TrumpTruthOnX/status/2067465597680775458 Intel Foundry u centru pažnje Tramp je istakao da je Intel nekada bio simbol američke tehnološke moći – „svi pamtimo Intel Inside“ – ali da su prethodne administracije dozvolile prebacivanje fabrika poluprovodnika u Tajvan. Sada se taj trend okreće. Intel je, prema Trampu, porastao sa vrednosti od 100 milijardi na 600











