Tramp potvrdio: Apple gradi čipove sa Intelom u SAD

Štreberi pre 4 sati
Tramp potvrdio: Apple gradi čipove sa Intelom u SAD

Predsednik SAD Donald Tramp zvanično je potvrdio da je Apple dogovorio saradnju sa Intel-om na projektovanju i proizvodnji čipova na američkom tlu.

Ovaj sporazum deo je šire inicijative za vraćanje poluprovodničke industrije u Ameriku. https://x.com/TrumpTruthOnX/status/2067465597680775458 Intel Foundry u centru pažnje Tramp je istakao da je Intel nekada bio simbol američke tehnološke moći – „svi pamtimo Intel Inside“ – ali da su prethodne administracije dozvolile prebacivanje fabrika poluprovodnika u Tajvan. Sada se taj trend okreće. Intel je, prema Trampu, porastao sa vrednosti od 100 milijardi na 600

Pročitajte još

Ključne reči

Nauka & Tehnologija, najnovije vesti »