Počela žetva pšenice - biće je dovoljno i za izvoz
RTV pre 2 sata | RTV (Gorjana Stojković)

SENTA - Počela je žetva pšenice i prvi rezultati ukazuju na dobar kvalitet ovogodišnjeg roda. U silose je pristiglo više od hiljadu tona za prva dva dana otkupa. Prve količine pšenice koje su stigle na prijem pokazale su iznenađujuće dobre rezultate kada je reč o kvalitetu zrna. Očekuje se natprosečan prinos, tako da će količina pšenice biti dovoljna za potrebe naše zemlje, kao i za izvoz, izjavio je za RTV Predrag Đurović, vlasnik senćanske kompanije "Žitopromet – Mlin AD".
Plan je da tokom žetve i u narednim mesecima u silose bude uskladišteno 100 hiljada tona pšenice. Otkup je počeo po akontacionoj ceni od 19 dinara po kilogramu. Konačna cena biće formirana po završetku žetve, u skladu sa kretanjem tržišta, kaže Đurović. "Mi smo izašli kao i ranijih godina sa akontacionom cenom. Akontaciona cena je 19 dinara plus PDV za pravna lica, a 19 dinara sa PDV-om za poljoprivredna gazdinstva i individualne poljoprivredne proizvođače.











