Proizvođači višanja odlučuju da li će ih brati za otkupnu cenu od 50 dinara
Serbian News Media pre 16 sati

Proizvođači višanja u Srbiji u naredna dva dana doneće odluku da li će brati višnje za 50 dinara po kilogramu, koliko im otkupljivači nude za drugu klasu, jer ove godine prve klase za ponuđenu cenu od 120 dinara ima malo, rekao je danas za Betu predsednik Nacionalne asocijacije proizvođača višanja Srbije Ivan Josimov.
On je naveo da su ti voćari na današnjem sastanku u Ministarstvu poljoprivrede o niskoj otkupnoj ceni višanja, dobili načelnu podršku sa obećanjem da se ta proizvodnja izdvoji kao posebna kategorija u okviru mera agrarne politike, imajući u vidu njen značaj za poljoprivredu Srbije i da će se kroz drugi deo subvencija dodatno unaprediti podrška proizvodnji. „U Ministarstvu poljoprivrede su nam rekli da će podržati napore asocijacije u okviru njegovih nadležnosti za






