Rekordna zaplena u Australiji: U bunkerima kod Sidneja pronađeno 2,7 tona kokaina
NIN pre 3 sata | Tanjug

Australijska policija je zaplenila 2,7 tona kokaina sakrivenog u podzemnoj mreži bunkera u zapadnom delu Sidneja, što se smatra najvećom zaplenom ikada, preneli su danas lokalni mediji.
Droga, čija se ulična vrednost procenjuje na 816 miliona australijskih dolara (oko 500 miliona evra), pronađena je u petak uskladištena u tri kontejnera sakrivena u podzemnim bunkerima ispod lažnih podova na jednom imanju u Londonderiju, prenosi BBC. Dvojica muškaraca starosti 21 i 25 godina, koji su navodno pokušali da pobegnu od policije, uhapšeni su na licu mesta, optuženi za posedovanje droge i preti im doživotna zatvorska kazna ako budu proglašeni krivima.









