Stejt department: Očekujemo odlazak Šmita, Evropa pokazala neuspeh

Sputnik pre 3 sata
Stejt department: Očekujemo odlazak Šmita, Evropa pokazala neuspeh

Američki Stejt department saopštio je da očekuju da u junu ode Kristijan Šmit, kao i da očekuju da novi visoki predstavnik bude izabran do kraja meseca.

Stejt department je za agenciju Fena naveo da se u javnosti očekivalo da će na sastanku PIK-a, održanom početkom juna, biti izabran novi visoki predstavnik s ciljem da se obezbedi stabilnost BiH. Kako se navodi delegacija SAD-a nastojala je da postigne konsenzus oko zajedničke vizije i italijanskog kandidata koji poseduje odgovarajuće kvalifikacije, prenosi RTRS. Ističe se da su SAD konstatovale neuspeh evropskih partnera da postignu konsenzus oko evropskog

Povezane vesti »

Ključne reči

Balkan, najnovije vesti »