Godišnjica otmice srpskih rudara u Belaćevcu

Danas pre 21 sat  |  Kossev
Godišnjica otmice srpskih rudara u Belaćevcu

U Kosovskoj Mitrovici je jutros obeleženo 28 godina od otmice radnika kopa „Belaćevac“ kod Obilića.

Kod spomenika poznatog kao „Beli Anđeo“ okupile su se porodice nastradalih, prijatelji i predstavnici udruženja, ponovo apelujući na nadležne institucije da ubrzaju procese rasvetljavanja sudbine nestalih. Poručivši da pravda jeste spora, ali dostižna, predstavnici udruženja istakli su da je ključni zahtev porodica nestalih rudara otvaranje svih lokalnih, vojnih i policijskih arhiva, uključujući i one bivše OVK, jer u njima vide jedini preostali trag ka istini.

Povezane vesti »

Ključne reči

Politika, najnovije vesti »