Rojters: stanovnici Gaze nemaju vodu, more zagađeno otpadom
Politika pre 2 sata

Šatori u kojima boravimo od početka rata su prava muka, rekao je jedan od raseljenih Palestinaca, prenose agencije
Stanovnici grada Gaze masovno napuštaju šatorska naselja i odlaze na zagađenu mediteransku obalu kako bi se okupali i oprali veš, tvrde očevici navodeći da sveža voda gotovo nije dostupna u periodu visokih letnjih temperatura, piše danas Rojters. Kako navodi agencija, žitelji okupirane palestinske enklave su nagurani u šatorske kampove ili u zgrade oštećene u izraelskim bombardovanjima u uskom priobalnom pojasu i nemaju ni minimum vode. „Jedini izlaz u Pojasu Gaze,











