Akcionari kompanije Uber tužili direktore zbog zanemarivanja propisa zarad poslovanja
Euronews pre 3 sata | Autor: Tanjug

Akcionari kompanije Uber technolodžis tužili su sadašnje i bivše direktore da su godinama zanemarivali poštovanje propisa i bezbednosne standarde kako bi poboljšali poslovanje, što je, prema navodima tužitelja, to je dovelo do velikog broja sudskih sporova zbog seksualnih napada i uznemiravanja, javlja danas Rojters.
Tužba protiv rukovodilaca američke kompanije koja putem mobilnih aplikacija povezuje korisnike sa vozačima za prevoz, dostavljačima hrane, kao i partnerima za teretni transport i logistiku, podneta sudu u američkoj saveznoj državi Delaver, a među imenovanima su izvršni direktor Dara Kosrošahi, suosnivač kompanije Travis Kalanik i drugi sadašnji i bivši članovi uprave. Akcionari tvrde da je rukovodstvo američke firme svesno tolerisalo nedostatke u sistemima kontrole







