Vanredno stanje u Mostaru zbog požara na deponiji Uborak: "Šteta je gotovo stopostotna"

Newsmax Balkans pre 2 sata
Vanredno stanje u Mostaru zbog požara na deponiji Uborak: "Šteta je gotovo stopostotna"

Mostar je proglasio vanredno stanje zbog velikog požara koji je zahvatio deponiju Uborak i prouzrokovao gotovo potpunu materijalnu štetu na tom lokalitetu, kako bi omogućio brzo i operativno delovanje nadležnih službi u saniranju posledica i organizaciji privremenog zbrinjavanja otpada.

Gradonačelnik Mostara Mario Kordić izjavio je nakon vanredne sednice gradskog i kantonalnog štaba Civilne zaštite da je požar izazvao ogromnu štetu na deponijskom polju, ali i zabrinutost građana zbog dima koji se nadvio nad gradom. "Odmah nakon dojave na teren su izašle sve nadležne službe – vatrogasci, policija, hitna pomoć i druge službe. Zatekli smo ogroman požar koji je devastirao lokalitete Buđevci i Uborak. Izgorela je reciklažna hala sa kompletnim

Povezane vesti »

Ključne reči

Balkan, najnovije vesti »