Student Pravnog fakulteta u Nišu na slobodi nakon 15. privođenja

Beta pre 2 sata

Studenti u blokadi niškog Univerziteta saopštili su da je njihov kolega sa Pravnog fakulteta pušten na slobodu nakon saslušanja u Prekršajnom sudu i istakli da je reč o njegovom 15. privođenju. 

"To jasno ukazuje na sistematski pritisak i progon studenata koji već 20 meseci neumorno i istrajno zahtevaju ispunjenje studentskih zahteva", rečeno je u saopštenju koje je podeljeno na društvenim mrežama. 

Prema rečima studenata, njihov kolega sa Pravnog fakulteta je dobro, uprkos tome što tokom boravka u pritvorskoj jedinici, kako tvrde, nije imao hranu i vodu. 

Njemu se, dodali su, na teret stavlja vređanje službenog lica u vršenju službene dužnosti.

(Beta, 22.06.2026)

Povezane vesti »

Ključne reči

Regioni, najnovije vesti »