Grad Mostar proglasio vanredno stanje zbog požara na deponiji Uborak

RTV pre 5 sati  |  Tanjug
Grad Mostar proglasio vanredno stanje zbog požara na deponiji Uborak

MOSTAR - Grad Mostar proglasio je vanredno stanje zbog velikog požara koji je jutros izbio na deponiji "Uborak" kako bi omogućio brzo i operativno delovanje nadležnih službi u saniranju posledica i organizaciji privremenog odlaganja otpada, izjavio je gradonačelnik Mario Kordić.

On je rekao, nakon vanredne sednice gradskog i kantonalnog štaba Civilne zaštite, da proglašenje vanrednog stanja omogućava donošenje hitnih naredbi i sprovođenje mera potrebnih za prevladavanje krize, posebno kada je reč o organizaciji odlaganja otpada nakon što je deponija "Uborak" pretrpela velika oštećenja, preneo je Klix.ba. Kordić je istakao da je trenutno požar lokalizovan unutar kruga deponije, kao i da se nije proširio na okolno područje. On je rekao da je

Povezane vesti »

Ključne reči

Balkan, najnovije vesti »