Svetski dan muzike i "Korzo" na Novom naselju
RTV pre 1 dan | RTV (Jelena Jokić)

NOVI SAD - Novo naselje, povodom Svetskog dana muzike, postalo je velika koncertna sala pod otvorenim nebom. U Ulici Bate Brkića održano je ovogodišnje izdanje "Korzoa", koncerta klasične muzike koji je i ovoga puta okupio veliki broj posetilaca i potvrdio da interesovanje za vrhunske kulturne sadržaje ne zavisi od lokacije, već od njihove dostupnosti publici.
Nakon sedam godina održavanja u centru Novog Sada, "Korzo" je ove godine dobio novu dimenziju – prvi put je održan u delu grada koji do sada nije bio domaćin ovakvog programa. Time je još jednom potvrđena ideja decentralizacije kulture, koja je u Novom Sadu snažno razvijana tokom projekta Evropske prestonice kulture, a čiji je "Korzo" danas jedan od važnih legata. Mnogobrojna publika pokazala je da klasična muzika ima moć da okupi širok i raznovrstan auditorijum







