Grad Mostar proglasio vanredno stanje zbog požara na deponiji Uborak

Euronews pre 2 sata  |  Autor: Tanjug
Grad Mostar proglasio vanredno stanje zbog požara na deponiji Uborak

Grad Mostar proglasio je vanredno stanje zbog velikog požara koji je jutros izbio na deponiji "Uborak" kako bi omogućio brzo i operativno delovanje nadležnih službi u saniranju posledica i organizaciji privremenog odlaganja otpada, izjavio je gradonačelnik Mario Kordić.

On je rekao, nakon vanredne sednice gradskog i kantonalnog štaba Civilne zaštite, da proglašenje vanrednog stanja omogućava donošenje hitnih naredbi i sprovođenje mera potrebnih za prevladavanje krize, posebno kada je reč o organizaciji odlaganja otpada nakon što je deponija "Uborak" pretrpela velika oštećenja, preneo je Klix.ba. Kordić je istakao da je trenutno požar lokalizovan unutar kruga deponije, kao i da se nije proširio na okolno područje. On je rekao da je

Povezane vesti »

Ključne reči

Balkan, najnovije vesti »