Mićin učestvovao na sastanku gradonačelnika zelenih gradova EBRD u Londonu
RTV pre 3 sata | Tanjug

LONDON - Gradonačelnik Novog Sada Žarko Mićin učestvovao je danas u Londonu na sastanku gradonačelnika Zelenih gradova Evropske banke za obnovu i razvoj (EBRD) na kojem je poručio da je grad na čijem je čelu član Zlenih gradova od 2019. godine, kao i da su nakon niza sprovedenih projekata u toku i novi projekti koji će dopprineti održivom razvoju Novog Sada.
"Novi Sad je od 2019. godine deo porodice Zelenih gradova i ponosni smo na rezultate koje smo ostvarili u saradnji sa EBRD-om. Uz njihovu podršku modernizovali smo deo voznog parka javnog prevoza nabavkom 29 autobusa na komprimovani prirodni gas i 10 električnih autobusa, izradili Akcioni plan zelenog grada i pokrenuli značajne projekte u oblasti energetike i zaštite životne sredine. Pred nama su i novi projekti, poput energetske sanacije višeporodičnih stambenih






