Šta bi bilo da građani nisu bili uporni: Kako je sprečena gradnja u naselju podložnom klizištu nadomak Prokopa (VIDEO)

Insajder pre 4 sati  |  Dijana Babić
Šta bi bilo da građani nisu bili uporni: Kako je sprečena gradnja u naselju podložnom klizištu nadomak Prokopa (VIDEO)

Bezbednost bi morala da bude polazna tačka svake gradnje. U slučaju beogradskog naselja Stjepan Filipović, upravo su građani morali da dokazuju da planirana gradnja nije bezbedna. Država je privredniku Branislavu Grujiću prepustila ploču na Prokopu uz obrazloženje da sama nema novca za izgradnju stanične zgrade. Zauzvrat je dobio i dodatni plac uz naselje Stjepan Filipović, gde je bila planirana gradnja dva nova solitera. Tek kada su stanari počeli da proveravaju dokumentaciju, otvorilo se pitanje da li bi

Naselje Stjepan Filipović i kompleks na Prokopu, foto: Srđan Ilić Potporni zid iznad Prokopa služi, između ostalog, i kao podsetnik da je krajem šezdesetih godina prošlog veka pokrenuto klizište zbog kojeg je bilo neophodno zaštititi obližnje naselje Stjepan Filipović u Beogradu. Uprkos tome, država je kompaniji Railway City čiji je vlasnik Branislav Grujić, pored izgradnje stanične zgrade i poslovnog kompleksa na ploči Prokopa, prepustila i plac uz samo naselje.

Klizište »

Ključne reči

Društvo, najnovije vesti »