Istorijska presuda u Španiji: Bivši ministar dobio 24 godine zatvora!

Kurir pre 6 sati  |  Jutarnji.hr)
Istorijska presuda u Španiji: Bivši ministar dobio 24 godine zatvora!

Bivši ministar saobraćaja u vladi španskog premijera Pedra Sančeza, Hoze Luis Abalos, osuđen je u ponedeljak na 24 godine zatvora zbog niza korupcijskih dela, u prvoj presudi od više sudskih postupaka povezanih sa vladajućom Socijalističkom partijom.

Ova neobično duga kazna rezultat je više krivičnih dela, među kojima je mito u vezi sa nabavkom maski tokom pandemije kovida-19, kao i narušavanje javnog poverenja koje je izazvao kao visokopozicionirana osoba kršenjem pravila, navodi se u presudi Vrhovnog suda. - Društvo koje doživljava da oni na pozicijama moći deluju vođeni privatnim interesima ili interesima koji nisu povezani sa javnom službom doživljava gubitak institucionalne legitimnosti, što ugrožava

Povezane vesti »

Ključne reči

Svet, najnovije vesti »