CNN: SAD su uspostavile mehanizam za praćenje krhkog primirja u Libanu
Euronews pre 6 sati | Autor: Tanjug

Sjedinjene Američke Države uspostavile su "mehanizam za praćenje" krhkog primirja u Libanu, jer su ponovljena kršenja koja su počinili Izrael i libanska militantna grupa Hezbolah pretila da osujete pregovore između Vašingtona i Teherana, izjavio je danas neimenovani američki zvaničnik za CNN.
Zvaničnik je rekao da je američki državni sekretar Marko Rubio u petak imao telefonske razgovore sa izraelskim premijerom Benjaminom Netanjahuom i libanskim predsednikom Žozefom Aunom "o učvršćivanju primirja i budućim razgovorima". "Kao rezultat tih poziva, SAD su pokrenule mehanizam za praćenje putem CENTCOM-a kako bi naši kreatori politike imali informacije u realnom vremenu i tačne informacije o borbama u Libanu", naveo je zvaničnik. Očekuje se da će











