Otvaranje klastera tri i korišćenje novca iz Plana rasta zavise od formiranja REM-a: Srbija skoro dve godine bez funkcionalnog regulatora
Insajder pre 1 sat | Dušan Trifunović Milešić

Formiranje Saveta REM-a izdvojilo se kao jedno od centralnih pitanja u procesu evropskih integracija Srbije. Evropski zvaničnici ponovo su istakli njegovo konstituisanje kao jedan od uslova za otvaranje Klastera 3, kao i dobijanja sredstava iz Plana rasta za Zapadni Balkan. I pored više pokušaja da se izbor članova završi, postupak i dalje nije okončan na način koji bi obezbedio punu funkcionalnost ovog regulatornog tela. Dok vlast tvrdi da su organizacije koje su predlagale kandidate pokušale da obezbede
Foto: Srđan Ilić Prošlo je 595 dana od isteka mandata prethodnom sazivu Saveta Regulatornog tela za elektronske medije, zbog čega ova institucija od tada ne funkcioniše u punom kapacitetu. Na to je više puta ukazala i Evropska unija, koja je tokom nedavne posete Beogradu predsednika Evropskog saveta Antonija Košte, ali i na samitu u Tivtu jasno poručila predsedniku Srbije da je formiranje Saveta REM-a, uz sprovođenje preporuka Venecijanske komisije i ODIHR-a,












