Portparol poljskog predsednika: Orden Zelenskog vraćen Poljskoj
RTV pre 10 sati | Tanjug

VARŠAVA - Portparol predsednika Poljske Rafal Leškevič izjavio je da je orden Belog orla, koji je oduzet predsedniku Ukrajine Volodimiru Zelenskom, vraćen u Kancelariju poljskog predsednika Karola Navrockog i biće trajno pohranjen u depozitu.
On je naveo da je odlikovanje vraćeno u ponedeljak i da, kao najviše poljsko državno priznanje, neće biti ponovo dodeljeno drugoj osobi. "Orden će biti čuvan dostojanstveno i sa poštovanjem u depozitu Biroa za odlikovanja i nominacije. Legitimacija gubi važnost, pa će zajedno sa ordenom biti smeštena u depozit Kancelarije predsednika", rekao je Leškevič, prenosi portal Polsat News. Govoreći o odnosima Poljske i Ukrajine nakon odluke Navrockog da oduzme odlikovanje








