Još pet medalja za mlade srpske fizičare u Geteborgu
RTS pre 5 sati

Učenici iz Srbije su na jubilarnoj desetoj evropskoj olimpijadi iz fizike u Geteborgu osvojili dve zlatne, jednu srebrnu i dve bronzane medalje.
Zlatne medalje osvojili su učenici Matematičke gimnazije Andrej Drobnjaković i Luka Smiljanić. Srebrnu medalju je osvojio učenik Gimnazije iz Kraljeva Dušan Lazić. Bronzane medalje osvojili su učenik Matematičke gimnazije Jovan Kulezić i učenik Računarske gimnazije Veljko Adžić. Poseban uspeh postigao je Andrej Drobnjaković, koji je bio drugi najbolji takmičar iz Evrope. Srbiju je predstavljala petočlana ekipa koju je predvodio naučni savetnik Instituta za fiziku i












