Vlasnicima doma za stare godinu dana kućnog zatvora: zaključen glavni pretres u postupku protiv M. J. i Đ. G. zbog požara u Vojki
Dnevnik pre 5 sati

Vlasnici Doma za stara lica u Vojki, u okviru Udruženja „Želim, mogu, hoću“, M. J. (30) i Đ. G. (32), koji se terete za teško delo protiv opšte sigurnosti, osuđeni su na godinu dana kućnog zatvora uz elektronski nadzor, saznaje „Dnevnik” u Višem sudu u Sremskoj Mitrovici.
Osim toga, kako nam je pojašnjeno, oni treba da plate troškove postupka, a oštećeni su upućeni na parnicu. M. J. i Đ. G. se terete da su mimo propisa i bez licence za pružanje usluga socijalne zaštite osnovali udruženje i u objekat ovog udruženja, za smeštaj starih, primili veći broj ljudi nego što je njegov kapacitet. U tom objektu je 10. novembra 2024. godine, oko šest časova ujutru, došlo do tragedije. Tada je N. T. (56), koji je bio korisnik usluge smeštaja












