U Srbiji prvi put dodeljenja priznanja za profesionalizaciju i modernizaciju javne uprave
Serbian News Media pre 2 sata

Ministarstvo državne uprave i lokalne samouprave Srbije, obeležilo je Međunarodni dan državnih službenika – 23. jun, prvi put dodelom priznanja najuspešnijim institucijama i lokalnim samoupravama, koje su ove godine najviše doprinele profesionalizaciji i modernizaciji sistema javne uprave.
Za najbolju gradsku upravu priznanja su dobili Grad Novi Pazar i Grad Kragujevac, dok je za najbolju opštinsku upravu proglašena Opština Vrnjačka Banja. Nagrađene su i institucije koje imaju ključnu ulogu u obuci i razvoju kadrova – Nacionalna akademija za javnu upravu, Pravosudna akademija i Diplomatska akademija. Ministarka državne uprave i lokalne samouprave Snežana Paunović poručila je na svečanosti da se javna uprava danas suočava sa sve složenijim izazovima i









