Porodica Nebojše Pavkovića tužila NATO, tvrde da je smrt posledica dejstva osiromašenog uranijuma
RTS pre 5 sati

Porodica nekadašnjeg načelnika Generalštaba tvrdi da je Nebojša Pavković oboleo od posledica dejstva osiromašenog uranijuma tokom NATO bombardovanja 1999. godine Advokati navode da su uz tužbu priloženi medicinski dokazi i analize na osnovu kojih pokušavaju da utvrde uzročno-posledičnu vezu između bolesti i izloženosti osiromašenom uranijumu.
Porodica nekadašnjeg načelnika Generalštaba i ratnog komandata Treće armije tokom 1999. godine, Nebojše Pavkovića podnela je Drugom osnovnom sudu u Beogradu tužbu protiv NATO-a. Na 1.000 strana navode se dokazi da je general Pavković oboleo od posledica korišćenja municije sa osiromašenim uranijumom tokom bombardovanja tadašnje SR Jugoslavije. O razlozima za pokretanje postupka u Jutranjem programu govorili su Marija Pavković, ćerka Nebojše Pavkovića, i advokat












