Porodica Nebojše Pavkovića tužila NATO, tvrde da je smrt posledica dejstva osiromašenog uranijuma

RTS pre 5 sati
Porodica Nebojše Pavkovića tužila NATO, tvrde da je smrt posledica dejstva osiromašenog uranijuma

Porodica nekadašnjeg načelnika Generalštaba tvrdi da je Nebojša Pavković oboleo od posledica dejstva osiromašenog uranijuma tokom NATO bombardovanja 1999. godine Advokati navode da su uz tužbu priloženi medicinski dokazi i analize na osnovu kojih pokušavaju da utvrde uzročno-posledičnu vezu između bolesti i izloženosti osiromašenom uranijumu.

Porodica nekadašnjeg načelnika Generalštaba i ratnog komandata Treće armije tokom 1999. godine, Nebojše Pavkovića podnela je Drugom osnovnom sudu u Beogradu tužbu protiv NATO-a. Na 1.000 strana navode se dokazi da je general Pavković oboleo od posledica korišćenja municije sa osiromašenim uranijumom tokom bombardovanja tadašnje SR Jugoslavije. O razlozima za pokretanje postupka u Jutranjem programu govorili su Marija Pavković, ćerka Nebojše Pavkovića, i advokat

Pročitajte još

Ključne reči

Društvo, najnovije vesti »