Bojanić: Svetsko prvenstvo i srpski zaborav
Glas juga pre 1 dan

Od kada je počelo Svetsko prvenstvo u fudbalu, sve češće slušam od poznanika, preko društvenih mreža, pa i od pojedinih uticajnih ličnosti, kako neki Srbi sa oduševljenjem navijaju za hrvatsku reprezentaciju, ponose se time i smatraju da na taj način pokazuju nekakvu širinu, modernost ili otklon od nacionalizma i rodoljublja.
Niko nema ništa protiv sporta, niti protiv toga da neko pogleda dobru utakmicu i uživa u nadmetanju vrhunskih sportista. Ali navijanje nije isto što i gledanje. Navijanje je pitanje osećanja, pripadnosti i identiteta. I tu dolazimo do suštinskog pitanja: šta se dogodilo sa srpskim narodom kada je postalo normalno da zaboravlja sopstvenu istoriju? Ne govorimo ovde o mržnji prema bilo kom narodu. Ne govorimo o osveti, sukobima ili ratovima. Govorimo o pamćenju. A












