Tankeri ponovo prolaze kroz Ormuski moreuz
Politika pre 1 sat

Saobraćaj kroz Ormuz počeo da se oporavlja
Saobraćaj kroz Ormuski moreuz počeo je da se oporavlja nakon napretka u pregovorima između Sjedinjenih Američkih Država i Irana, a podaci o praćenju brodova pokazuju da su dva supertankera napustila moreuz, dok je sedam praznih tankera za tečni prirodni gas (LNG) povezanih sa Katarom ušlo u Persijski zaliv radi novog utovara, objavile su danas kompanije za praćenje pomorskog saobraćaja. Kako su navele kompanije, promet je porastao nakon što su Vašington i Teheran








