Raste saobraćaj kroz Ormuski moreuz

Sputnik pre 1 sat
Raste saobraćaj kroz Ormuski moreuz

Saobraćaj kroz Ormuski moreuz počeo je da se oporavlja nakon napretka u pregovorima između SAD i Irana, a podaci o praćenju brodova pokazuju da su dva supertankera napustila moreuz, dok je sedam praznih tankera za tečni prirodni gas povezanih sa Katarom ušlo u Persijski zaliv radi novog utovara, objavile su kompanije za praćenje pomorskog saobraćaja.

Kako su navele kompanije, promet je porastao nakon što su Vašington i Teheran završili prvu rundu pregovora i dogovorili okvir za postizanje trajnog sporazuma u narednih 60 dana. Analitičari ocenjuju da bi nastavak pregovora mogao da omogući izvoz dodatnih količina sirove nafte koje su ostale blokirane u Zalivu od početka sukoba, kao i povećanje izvoza iranske nafte nakon ublažavanja sankcija. Među brodovima koji su prošli kroz moreuz nalaze se supertankeri

Povezane vesti »

Ključne reči

Ekonomija, najnovije vesti »