U restoranu napravili račun od 55 evra pa otišli bez bakšiša! Konobar im se brže bolje "osvetio" pa dobio neočekivanu osudu: "Meni je sve ovo previše"
Blic pre 1 dan

Konobar je odlučio da se suoči sa gostima koji mu nisu ostavili napojnicu, iako je smatrao da je usluga bila odlična Nakon što nije dobio napojnicu od 55 evra, konobar je gostima uputio ironičnu primedbu prilikom ponovnog susreta U svetu ugostiteljstva, bakšiš često nije samo dodatak računu, već i svojevrsna procena usluge.
I dok je za jedne ona obavezni deo kulture davanja, za druge je lični izbor koji ne žele da im iko nameće. Upravo oko tog sukoba stavova nastala je priča jednog konobara koji tvrdi da je bio isprovociran ponašanjem gostiju koji su, uprkos njegovom mišljenju o dobroj usluzi, otišli bez ijednog dolara bakšiša. Ono što je usledilo kasnije, pretvorilo je običan restoran u scenu neprijatnog susreta i rasprave o granicama pristojnosti. Naime, konobar iz Amerike je











