Poslednji ispraćaj za Radio B92
Velike priče pre 1 sat | Piše Slobodan Vujanović

Na koncertu Flaming Lips u Beogradu nije bilo više od par stotina ljudi. Prelepi neo-mančesterski prostor Luke Beograd bio je protkaniji nebom i rekom nego ljudima. Sudarali su se i sretali poznanici. Skoro da nije bilo nepoznatih
Stradaću opet kao „čuvar vatre“, ali neka. Svi muzički saradnici Radija B92 (RIP, legendo!) bili su večeras tu. Svi sem opravdano odsutnih koji su proklinjali druge obaveze što ne bejahu noćas tu, sa svojima, na ognju svemirskom srca svoga. Ne znam kako se Flaming Lips iskristalisao kao poziv svima nama, kao zajednički presek svih naših retkih slaganja i ekscentričnih ukusa, kao lična karta ko smo i ko bejasmo, kao bend koji je širok kao što bejaše muzika na Radiju












