Benet: Izrael krijumčario Starlink internet-uređaje za demonstrante u Iranu
RTV pre 1 sat | Tanjug

JERUSALIM - Bivši izraelski premijer Naftali Benet priznao je danas da je Izrael krijumčario Starlink internet-uređaje u Iran kako bi pomogao učesnicima protesta protiv iranske vlade, ali je rekao da vlada premijera Benjamina Netanjahua nije sprovela te planove do kraja.
Benet, koji je bio premijer od 2021. do 2022. godine, izjavio je na Samitu međunarodne politike u Jerusalimu da je pokrenuo "proces nabavke i krijumčarenja više desetina hiljada Starlink prijemnika u Iran koji bi omogućili kontinuitet interneta i društvenih mreža", prenosi Rojters. Starlink je internet provajder u vlasništvu kompanije SpaceX Ilona Maska, a Iran je ranije optužio Izrael i Sjedinjene Američke Države da švercuju uređaje Stalinka kako bi podrivale






